Hlavná stránka

Deň pešej chôdze

Obyčajná chôdza predstavuje veľmi jednoduchú, ale pritom úžasnú formu pohybovej aktivity. Chôdza sa od útleho detstva podieľa na vývoji a funkcii chrbtice, svalstva, na funkcii srdcovocievneho systému, zrýchľuje metabolizmus, stimuluje krvný obeh, udržuje celkovú fyzickú kondíciu.

Prvý ročník Dňa pešej chôdze do školy sa nám podaril. Do akcie sa zapojilo 46 žiakov z Krasnian, ktorí kvôli bezpečnosti odštartovali pešiu chôdzu do školy zo zastávky pred Obecným úradom vo Varíne.

Z varínskych školákov sa do akcie zapojilo celkom: 84 žiakov, ktorí spoločne so svojimi pedagógmi Mgr. A. Synákovou, Mgr. J. Smolkovou, Mgr. K. Dominiakovou a Mgr. T. Bublíkom naplnili cieľ školskej akcie a uvedomili si, že pravidelná chôdza je na nezaplatenie.