Hlavná stránka

Európsky deň jazykov 26.9.2016 ZŠ s MŠ O. Štefku Varín

Do Európskeho roka jazykov 2001, spoluorganizovaného Radou Európy a Európskou úniou, sa v 45 zúčastnených krajinách podarilo úspešne zapojiť milióny ľudí. Svojimi aktivitami oslávil jazykovú rozmanitosť v Európe a podporil jazykové vzdelávanie.

Čo je cieľom Európskeho dňa jazykov ?

• Upozorniť verejnosť na dôležitosť štúdia jazykov a diverzifikácie škály študovaných jazykov s cieľom prispieť k rozvoju mnohojazyčnosti a interkultúrneho porozumenia;
  • Podpora bohatej jazykovej a kultúrnej rozmanitosti Európy, ktorú je nevyhnutné zachovávať, chrániť a rozvíjať;
  • Podpora celoživotného jazykového vzdelávania v školách i mimo škôl, či už na študijné účely, pre odborné potreby, za účelom mobility alebo pre zábavu a vzájomnú výmenu poznatkov a skúseností.

V rámci Európskeho dňa jazykov sa na našej škole uskutočnilo divadelné predstavenie v anglickom jazyku  s názvom Around The World. Predstavenie bolo prispôsobené veku a jazykovým zdatnostiam žiakov. Pred vystúpením  si žiaci precvičili slovnú zásobu k divadelnému predstaveniu . So žiakmi boli triedni učitelia. Predstavenie bolo nielen náučné, ale aj veľmi zábavné. Žiakom sa veľmi páčilo, zasmiali sa a tiež si precvičili slovnú zásobu a porozumenie v cudzom jazyku.

Po predstavení, začali žiaci  pracovať na projekte Trojpísmenkový slovník. Ich úlohou bolo vytvoriť slovník z devätnástich slov  na tri ľubovoľné písmená. Na projekte budú pokračovať ďalej s vyučujúcimi cudzích jazykov. Najlepšie práce budú vyhodnotené komisiou, a zaslané do celoslovenského kola. Žiakov čakajú pekné odmeny.

Ovládanie jazykov je nevyhnutnosťou a právom KAŽDÉHO – toto je jedným z najdôležitejších posolstiev Európskeho dňa jazykov.