Hlavná stránka

Imatrikulácie

Vo štvrtok 9.2.2017 v popoludňajších hodinách sa uskutočnila Slávnostná imatrikulácia prvákov, teda prijatie do cechu žiackeho.

Deviataci sa opäť rozhodli prijať medzi seba najmenších žiakov. Pozvali prváčikov, ich rodičov a príbuzných na Slávnostnú imatrikuláciu do telocvične ZŠ.

Všetkých pozvaných hostí privítal kráľ so svojimi troma dcérami. Program bol originálny niesol sa v znamení rozprávky Soľ nad zlato. Okrem postavičiek z rozprávky v ňom hlavné úlohy zohrali práve tí najmenší prváci. Spestrením programu bolo fašiangové vystúpenie tretiakov pod vedením p. učiteľky Synákovej.

Aby boli prváci pasovaní, museli splniť štyri neľahké úlohy, ktoré im pripravil kráľ, princezné a šašo. A tak sa veselo spievalo, počítalo, tancovalo ...

Keďže deti všetky úlohy splnili, boli odmenené darčekom i potleskom. Slávnostnou imatrikuláciou boli prijaté do veľkej školskej rodiny Základnej školy Varín.

Z rúk princezien si prevzali pasovací dekrét, knižku a sladkú odmenu.