Hlavná stránka

Dekanátne kolo biblickej olympiády

Dňa 21.marca 2017 sa na našej škole uskutočnilo dekanátne kolo biblickej olympiády. Zúčastnilo sa ho 7 trojčlenných družstiev zo 7 škôl. Prišli žiaci zo Stráňav, Dolnej Tižiny, Varína, Terchovej, Strečna, Brodna a Belej. Z našej školy nás reprezentovali Tomáš Málik zo 7.B, Lukáš Novák a Soňa Dobroňová z 9.B. Žiaci riešili 6 druhov úloh s rôznou tematikou.
Bolo treba riešiť testovú úlohu – zakrúžkuj správnu odpoveď, rozhodni, či je výrok správny alebo nesprávny, riešiť krížovku, pracovať s obrazmi, bolo potrebné dokončiť SMS – doplniť odosielateľa, prijímateľa a pod. Úlohy boli naozaj náročné. Vyhodnotenie:

1. miesto: ZŠ Brodno
  2. miesto: ZŠ Dolná Tižina
  3. miesto: Spojená škola Belá

Naši žiaci obsadili štvrté miesto.
Všetci žiaci boli odmenení vecnými cenami a diplomami za účasť a osobitne boli odmenení žiaci za 1. – 3. miesto.
Ceny financovali kňazi farností nášho dekanátu.
Všetci žiaci, ktorí sa na olympiáde zúčastnili majú veľkú pochvalu za námahu a ochotu pripravovať sa. Všetci sme na nich hrdí.