Akcie 2019/2020

Pečenie vianočných oblátok

Vianoce sa blížia, zima na nás dýcha....sa recituje v jednej básničke. A s týmto sviatkom sú spojené určité zvyky a tradície dodržiavané aj dodnes v našom regióne. S jednou takou tradíciou sa zoznámili aj naši škôlkari. Jedno dopoludnie sa stretli v jednej triede, kde na nich čakala už pani učiteľka  Katka s cestom a strojom na pečenie oblátok. Bolo že to radosti ! Celou materskou školou  sa šírila vôňa čerstvo upečených vianočných oblátok. Túto tradíciu máme všetci veľmi radi nielen preto, že sa oboznámime s niečím novým a oblátky aj ochutnáme, ale aj preto, že nám to pripomína, že sme k Vianociam zase o krok bližšie. Pani učiteľke Katke Šušoliakovej preto ďakujeme za pekne pripravenú aktivitu a tešíme sa aj na budúci rok.