Archív 2019/2020

Dobrá novina, šťastná hodina

A znovu sa priblížili Vianoce, žiaci si v tomto adventnom čase pripravili vianočné vystúpenie pre rodičov, starých rodičov, všetkých obyvateľov obce Varín.

V kinosále vo Varíne 11. decembra pre nich zahrali príbeh o anjelovi Striebrovláskovi, ktorý svojimi dobrými skutkami vykonanými medzi ľuďmi na Zemi znovu získal miesto v Nebi, ktoré stratil pre svoju neposlušnosť.

Deti sa zhostili svojich hereckých úloh na výbornú, či už prváčikovia nebeských anjelov, ktorí pripravovali Vianoce, tretiaci pri písaní listov, druháci pri hľadaní svetla pre Ježiška alebo štvrtáci v pastierskych úlohách pri obdarúvaní Ježiška. Nechýbali ani starší žiaci, zahrali Troch kráľov a vinšovali. Popri tom anjelský zbor zaspieval spolu s ostatnými deťmi  nádherné koledy. Tancovali a  hrali na heligónky. Záverečnou piesňou Tichá noc do svojho vystúpenia zapojili aj divákov v hľadisku. Za svoj výkon boli odmenení veľkým potleskom.

Vianočná noc veľkú má moc.
Zázraky sa dejú, smutní sa už smejú.
Zvony v diaľ hlaholia, rany tak nebolia,
a láska víťazí bez okov a reťazí
prilieta do domu,  je darom každému.
Anjelik z neba letí, krídelkami šuchoce.
V očiach mu hviezdy svietia, prináša nám Vianoce.

Prajeme Vám všetkým krásne a požehnané Vianoce!

Žiaci a  zamestnanci Základnej školy vo Varíne