Hlavná stránka

Školské kolo Olympiády v ruskom jazyku

Ruština sa stáva obľúbenou. Hodiny sú spríjemnené učením sa rôznych pesničiek, básničiek, interaktívnymi úlohami, spoznávaním reálií krajiny, zvykoslovných tradícií, kultúry, literatúry, prírodných zvláštností , prácou s časopisom a exkurziou.

Mnohí z dnešných našich žiakov považujú ruštinu za užitočnú pre svoju budúcnosť. Je to druhý obchodný jazyk Európskej únie, to znamená dopyt po rusky hovoriacich zamestnancoch. Vedieť po rusky je na trhu práce v súčasnosti veľkou výhodou.

Pre žiakov 9.ročníka sa 2.decembra 2019 konalo školské kolo Olympiády v ruskom jazyku. Je to nepostupová súťaž, ide hlavne o to, aby si žiaci overili svoje získané vedomosti v jazyku, ktorý patrí medzi voliteľné.

Medzi najúspešnejších patrili títo žiaci:

1. miesto: Nikolaj Pažický, 9.A (38 b),
  2. miesto: Lívia Androvičová, 9.B (33 b),
  3. miesto: Nikola Trnková, 9.B (29 b),
                   Helena Gachová, 9.B (29 b).

Za účasť ďakujeme: Dávidovi Bačinskému, Jozefovi Gachovi, Soni Košťálovej, Lucii Čunátovej, Nikole Bielikovej, Márii Obšivanovej, Tatiane Fáblovej, Mariánovi Sedúchovi, Karolovi Strakošovi, Tomášovi Sotolárovi a neznámemu účastníkovi, ktorý nezverejnil svoje meno.