Archív 2019/2020

Rodičovské združenie pre rodičov a žiakov 9. ročníkov a zástupcov stredných škôl

Vo štvrtok 06.02.2020 sa uskutočnilo Rodičovské združenie pre rodičov a žiakov 9. ročníkov a zástupcov z 15 stredných škôl. Rodičia aj žiaci mali možnosť vypočuť si priamo z prvej ruky informácie týkajúce sa škôl, kde chcú ísť študovať. Zastúpené boli odborné školy s maturitou, bez maturity, obchodné akadémie, hotelová akadémia aj gymnázium. Dozvedeli sa o možnostiach duálneho vzdelávania, jeho výhodách, možnostiach.

Mali možnosť zobrať si informačné materiály, pozrieť prezentácie ako aj osobne sa porozprávať so zástupcami jednotlivých škôl.

Zo SOŠ SS prišli kuchári so svojim majstrom a priamo na mieste pripravili krásne a chutné občerstvenie.

Rodičia si uvedomujú dôležitosť rozhodovania a prišli naozaj v peknom počte (26 rodín), mnohokrát obaja rodičia a aj žiaci.