Archív 2019/2020

#Challenges#Biology#Chemistry#science#homeschool#pupilsathome#7.A#7.B#

Prečo výzvy?

Na začiatku bola myšlienka vymyslieť niečo, čoho výsledkom bude zabaviť sa a pri tom sa aj niečo naučiť. Výzvy sa týkajú aktuálnych tém v súvislosti s prírodnými vedami. Žiaci nevedia, kedy im bude zadaná challenge. Dokonca nevedia ani to, čoho sa výzva týka. Jednoducho im príde, a oni musia zaujať stanovisko. Buď výzvu príjmu a splnia danú úlohu za stanovený čas, za čo dostanú + (doteraz dostávali 1) za aktivitu z daného predmetu (BIO, CHE), alebo na výzvu nebudú reagovať.

Aké výzvy už siedmaci plnili?

#challenge1#:„Umývam si ruky správne?“

Dodržiavanie zvýšenej hygieny a čistoty rúk je v aktuálnej situácii veľmi dôležité. Vieme však, ako si správne umývať ruky? V tejto výzve mali žiaci natočiť minimálne 20 sekundové video, počas ktorého si mali umývať ruky presne podľa priloženého návodu. Ako to niektorí žiaci zvládli? Myslím, že výborne! Pozrite si ukážky.

#challenge2#: „Ponožková výzva“

21. marec je svetovým dňom Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom s DS môžu ľudia vyjadriť nosením ponožiek rôznych farieb. Túto výzvu realizujeme na našej škole už tradične. Tak prečo nie aj tento rok? Možno trochu inak ako sme doteraz vyjadrovali podporu ľuďom s DS, ale predsa, aj v tejto náročnej situácii dokážeme myslieť na iných... Výzva znela, aby si žiaci dali rôzne ponožky, urobili fotku a zaslali mi ju. Dobrovoľne mohli túto fotku s hashtagom #ponozkovavyzva# zdieľať aj na svojich sociálnych sieťach za účelom verejnej podpory ľudí s DS.

#challenge3#: „Skús pokus s vodou“

Pri príležitosti SVETOVÉHO DŇA VODY si mali žiaci vyhľadať a zrealizovať (podľa svojich dostupných možností) ľubovoľný (bezpečný) pokus s vodou. Pozrite si, aké zaujímavé pokusy deti našli. A nielen našli, ale si aj naštudovali ako dané pokusy fungujú, sami naplánovali realizáciu a nakoniec aj úspešne zrealizovali.

Verím, že aj takouto netradičnou formou sa toho naše deti veľa naučia, veď sa učia najmä pre seba. Už sa teším na ďalšie splnené výzvy!

PaedDr. T. Bublík