Akcie

Online vyučovanie u nás

V dôsledku mimoriadnej situácie, v ktorej sme sa náhle ocitli my učitelia a rovnako aj žiaci, museli sme sa všetci veľmi rýchlo prispôsobiť zmeneným podmienkam aj nárokom. Nie sme spolu v priamom kontakte, nemôžeme sa spolu  priamo rozprávať, učivo si treba veľa krát doštudovať individuálne. A práve toto býva často krát problém, lebo žiaci ZŠ ešte nie sú schopní učivo naštudovať samy, hoci k nemu majú všetky podklady.

Na našej škole sme začali s realizáciou ONLINE hodín prostredníctvom office TEAMS, čím sa snažíme žiakom zabezpečiť výučbu s priamou komunikáciou s učiteľom. Zapojeným žiakom sa uskutočnené hodiny veľmi páčia, snažia sa komunikovať, odpovedať, majú možnosť sa priamo spýtať na učivo.

Aj takýmto spôsobom sa snažíme zatraktívniť dištančné vzdelávanie našich žiakov a zaradiť sa medzi pokrokové a moderné školy súčasnosti.

Niekoľko postrehov žiakov z hodín:

„Hodina bola v pohode, fungovali sme tak ako na normálnej hodine, všetko nám bolo vysvetlené, čo je lepšie, ako sa snažiť niečo pochopiť sám. Robili sme cvičenia a tak sme mali priestor si gramatiku precvičiť. Hodina prebiehala bez problémov v spojení...“ (TJ, 9.roč.)

„Dnešná online hodina sa mi páčila. Pretože ste nám vysvetlili nové učivo a aj ste si to snami precvičili.“ (KB, 7.roč.)

„Dnešná online hodina sa mi páčila. Vysvetlili ste nám dnešné učivo. Učivo sme pochopili a precvičili spoločne s vami cez cvičenia. Samoštúdium by mi trvalo dlhšie a nebol by som si istý či je správne. Ďakujem Vám.“ (BD, 7.roč.)

„Veľmi sa mi tá hodina páčila.“ (AP, 5.r)

„Mne sa táto hodina tiež veľmi páčila len škoda že ste ma nepočuli.“(TB, 5.r.)

„Ja som bol s hodinou spokojný. Na hodine nám bolo vysvetlené učivo, ktoré sme si zároveň precvičili na rôznych cvičeniach. Vďaka hodine som lepšie pochopil učivo, keďže vysvetlenie od p.učiteľky mi dalo viac ,ako samoštúdium.“ (MD, 9.r.)

Mgr. Mária Rafajdusová
Mgr. Martin Oslanec