Akcie

Projektové vyučovanie na diaľku.

Predmet Občianska náuka prispieva k orientácii žiakov v sociálnom prostredí a v bežných životných situáciách. Umožňuje žiakom pochopiť seba samých a pomáha im v ich socializačnom procese. Žiaci sú už z vyučovacích hodín naučení pracovať na projektoch,  preto som sa rozhodla zadať im „prácu na doma“ – projekt z Občianskej náuky. Cieľom tohto projektového vyučovania bolo aktívne zapojiť žiakov do poznávacieho procesu aj v tejto mimoriadnej situácii. Žiaci dostali témy (6.ročník: Moja obec, 7.ročník: Svetové náboženstvo, 8.ročník: Vlastný štát) a presné inštrukcie k vypracovaniu projektu.  Realizácia projektu závisela od žiakov, od ich tvorivosti, fantázie, kritického myslenia, vnútornej motivácie, záujmov. Žiaci mohli spracovať projekt v  prezentácii v programe PowerPoint alebo klasickom spracovaním na výkrese.  Pri tvorbe projektov sa žiaci zamerali na už získané vedomosti z hodín Občianskej náuky, ktoré prepojili so svojim najbližším okolím a problémami, ktoré vychádzajú z bežného života.

Na ukážku pripájam zopár projektov: