Archív 2019/2020

#Challenges#Biology#Chemistry#science#homeschool#pupilsathome#7.A#7.B#

Pokračujeme s výzvami

Žiakov aktivita zrejme zaujala, keďže sa do nej neustále zapájajú, čo ma teší a zároveň motivuje naďalej efektívne a kreatívne pracovať....

Aké ďalšie výzvy už siedmaci splnili?

#challenge4#:„1.apríl-Deň vtáctva?“

Prvý apríl sa obvykle spája so žartmi, no v kalendári environmentalistu je 1. apríl Svetovým dňom vtáctva. Ochranárska tradícia sa zrodila v časoch rakúsko-uhorskej monarchie. Založil ju slovenský prírodovedec Oto Hermann, ktorý sa narodil, žil a pôsobil v Brezne. Žiaci mali pozorovať vtáctvo vo svojom okolí alebo vyrobiť búdky, či kŕmidlá pre vtáky.

#challenge5#:„22.apríl-Deň Zeme?“

Toto obdobie, ktoré prežívame nám ukazuje, že aj malý vírus vie zatočiť s celým ľudstvom. Všetko zlé je na niečo dobré. Ovzdušie sa čistí, obnovuje sa ozónová vrstva, korytnačky sa objavujú v obrovských množstvách na uzavretých plážach,....aj tieto momenty poukazujú na negatívny vplyv činnosti človeka na prírodu. Každoročne na Deň Zeme sa ľudia snažia urobiť niečo pre Zem. Zbierajú odpadky, vysádzajú vo veľkom stromy, idú peši do práce, na prepravu využívajú bicykel, .... Každý deň by mal byť dňom Zeme. Čo robia pre Zem naši žiaci ?

#challenge6#: „10. máj -Svetový deň pohybu pre zdravie“

Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila 10. máj za Svetový deň pohybu pre zdravie. Pripomína sa už od roku 2002.Šport a pohybové aktivity sú veľkým prínosom k verejnému zdraviu. K pohybu vyzývajú viaceré organizácie, najmä v tomto období, keď je potrebné posilniť aj náš imunitný systém. Úlohou žiakov v tejto výzve bolo odfotiť sa alebo nahrať krátke video ako športujú.

#challenge7#: „18.máj -Medzinárodný deň múzeí“

Virtuálna návšteva múzeí v rôznych kútoch sveta je rozhodne zaujímavá. Ani nemusíte cestovať a môžete si pozrieť najrôznejšie výstavy online z pohodlia vášho domova. Úlohou žiakov bolo nájsť, virtuálne navštíviť a zaslať 2 fotky z virtuálnej prehliadky, najmä prírodovedne zameraných múzeí....A ktoré múzeá žiaci navštívili? Pozrite si aspoň  niektoré zo všetkých:

Verím, že aj takouto netradičnou formou sa toho naše deti veľa naučia, veď sa učia najmä pre seba. Už sa teším na ďalšie splnené výzvy!

PaedDr. T. Bublík