Akcie

NAPÍŠ POVESŤ

Počas prerušenia vyučovania z dôvodu mimoriadnej situácie žiaci 5. ročníka preberali tematický celok Povesti. Prečítali si niekoľko ľudových i autorských povestí, v ktorých základom je reálna historická osobnosť, miesto alebo historická udalosť. Mnohých žiakov téma zaujala a sami si prečítali niekoľko povestí, ktoré sa týkajú nášho regiónu.

Projekt „Napíš povesť“ bol zameraný na rozvoj čitateľských a pisateľských zručností žiakov. Žiaci mali vymyslieť a napísať povesť, ktorá sa bude odohrávať v našej obci alebo v blízkom regióne. Tento projekt sa stretol u žiakov s veľkým záujmom, čoho dôkazom sú práce žiakov. Téma povesti je totiž stvorená na to, aby sa zvedaví, pracovití a tvoriví piataci nielen zaujímali i históriu svojej obce, zvykoch a spôsobe života našich predkov, ale zároveň mohli nechať priestor svojej fantázii a predstavivosti. Preto sa v povestiach o Varíne a jeho blízkom okolí môžeme stretnúť s drakmi, čarovnými predmetmi, princeznami i vílami a mnohými ďalšími neskutočnými postavami a dejmi. Mnohí žiaci svoje spisovateľské výtvory doplnili peknými ilustráciami, čím ešte viac zdôraznili tvorivý a aktívny prístup k svojim dielam.

Mgr. Jana Mikolajová

Ukážky detských prác: