Akcie

Skvelý úspech - najlepší chemik v kraji!

Najlepším chemikom v Žilinskom kraji vo svojej kategórii sa stal náš deviatak Ondrej Blaško.   V tvrdej konkurencii prekonal v dištančnom krajskom kole Chemickej olympiády v kategórii D ťažkých súperov a získal bez dvoch bodov plný počet!  Súpermi mu boli nie len najúspešnejší riešitelia okresného kola v rámci základných škôl, ale i gymnázií. Ondrej tak zvíťazil vo svojej kategórii aj nad gymnazistami zo Žiliny, Martina, Ružomberka a Liptovského Mikuláša. Náročná a vytrvalá príprava priniesla svoje ovocie. Ondrej sa toho musel naučiť oveľa viac ako sa učili jeho spolužiaci na hodinách chémie, no ani to ho neodradilo. A oplatilo sa. Verím, že nadobudnuté poznatky zúžitkuje aj v budúcnosti. Dúfam, že Ondrejove úspechy aj v oblasti prírodných vied, ktoré dosiahol na našej škole, budú inšpiráciou a motiváciou pre mladších žiakov, aby boli minimálne tak usilovní a potom i úspešní ako Ondrej. Ešte raz srdečne GRATULUJEM a prajem veľa úspechov v ďalšom štúdiu!

PaedDr. T. Bublík