Akcie

Tvoríme na diaľku

Technika je predmet založený najmä na praktickej činnosti, pri ktorom žiaci získavajú základné pracovné zručnosti a rozvíjajú tvorivé technické myslenie.

Ani v čase prerušenia vyučovania v dôsledku pandémie koronavírusu však žiaci 6.-8. ročníka nezaháľali a okrem študijných povinností sa trošku venovali aj manuálnej práci.

Zadanie pre žiakov znelo: vytvoriť niečo s jarnou tematikou, čo by ich bavilo a zároveň prispelo k zútulneniu ich domova. Inšpiráciu mohli čerpať nielen z Internetu, ale aj od rodičov a starých rodičov, s ktorými v tomto období trávili viac času ako inokedy. Pri tvorbe svojich výrobkov žiaci zapojili svoju fantáziu, využili rôzne materiály a mnohí zaujali originálnymi nápadmi. Podarilo sa im spojiť príjemné s užitočným a verím, že kreatívne tvorenie, ktoré je terapiou pre dušu, ich aj obohatilo.