Akcie

Dejepisný projekt a výstava SLOVENSKÍ VEDCI A VYNÁLEZCOVIA

V mesiaci apríl sa žiaci 5.-9. ročníka zapojili v rámci dejepisu do projektu  SLOVENSKÍ VEDCI A VYNÁLEZCOVIA. Cieľom tejto akcie bolo prehĺbenie poznatkov našich žiakov v oblasti vedy,  a spoznať nielen svetových vynálezcov, ale aj významné slovenské osobnosti  ktoré sa prácou preslávili po celom svete a reprezentovali našu krajinu doma i v zahraničí . Pri svojej práci žiaci zistili nielen mnoho zaujímavých poznatkov, nadobudli mnoho vedomostí , ale presvedčili sa o tom,  že i Slováci majú veľa osobností  v oblasti vedy a výskumu na ktoré môžu byť  hrdí.

Žiaci si sami podľa záujmu mohli vybrať osobnosť v oblasti vedy a výskumu, o ktorej následne vyhľadali informácie, spracovali ich, vytvorili projekt a odprezentovali ho pred svojou triedou.

Pekné žiacke práce boli umiestnené na nástenkách  školy  a sprístupnené všetkým žiakom školy.