Archív 2020/2021

Týždeň zdravej výživy

V týždni 19.10 – 23.10 2020 sa uskutočnil týždeň zdravej výživy. Ani situácia okolo korona krízy nás nezastavila a so všetkými triedami šiestakov sme si v stredu 21.10. 2020 urobili na hodinách biológie tematickú hodinu zameranú na zdravú výživu a jej dôležitosť pre náš organizmus.

Šiestaci využili vedomosti z predchádzajúcich hodín o rôznych skupinách ovocných rastlín a druhoch zeleniny a  doplnili ich o vedomosti , prečo a ako sú pre ľudský organizmus dôležité konkrétne druhy ovocia a zeleniny .

Výstupom z tejto hodiny bola práca jednotlivcov či skupín vo forme projektov.

Okrem toho si žiaci mali priniesť rôzne ,doma pripravené , zdravé formy desiaty, ktorou sa  počas hodiny mohli posilniť.  Žiaci sa najedli, zabavili, naučili sa spolupracovať a získali nové vedomosti.

Mgr. Marta Romančíková