Archív 2020/2021

Záložka do knihy spája školy

V tomto školskom roku sme sa zapojili už do 11.ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Tento ročník sa niesol v duchu témy Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní a v próze.

Našou partnerskou školou sa po druhýkrát stala škola v Českej republike z  mestečka  Rožmitál pod Třemšínem , ktorá nesie meno ZŠ Jakuba Jana Ryby, po slávnom pedagógovi a autorovi České mše vánoční "Hej mistře". Pre predstavu si pozrite krátky animovaný film na stránke: https://www.youtube.com/watch?v=o3kIMGCZ75w

Takéto slová prišli na našu adresu od pani učiteľky Bártlovej, ktorá projekt zastrešovala v družobnej škole:  „Srdečně Vás všechny pozdravuji a moc děkuji za záložky, které se Vašim žákům moc povedly, a také za krásné dárky.“

Ďakujeme všetkým našim žiakom, ktorí sa do projektu zapojili a poslali svoj malý záložkový pozdrav do susednej krajiny. Poďakovanie patrí aj všetkým učiteľom, ktorí svojich žiakov inšpirovali, viedli a pomáhali im s výrobou, ako aj vedeniu školy za poskytnutý materiál pri záverečnej úprave záložiek a pri zakúpení malých reklamných darčekov. Ďakujeme i  kolegovi za prípravu reklamných nálepiek našej školy.

Veríme, že naše záložky šíria dobré meno našej školy v zahraničí.