Hlavná stránka

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Sociálne siete aj tento rok zaplavila výzva, ktorá má potešiť dôchodcovia z domovov sociálnych služieb a spríjemniť im sviatky vianočným darčekom. Zapájajú sa do nej tisíce dobrovoľníkov so srdcom na pravom mieste. Aj naša škola v spolupráci s pani Michaľakovou sa už druhý rok rozhodla spríjemniť tieto Vianoce niekomu, kto nečaká od nikoho darček a zapojiť sa do celoslovenského projektu : Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Deti spolu so svojimi blízkymi naplnili krabice od topánok maličkosťami, ktoré potešia babičku či deduška a poslali ich obyvateľom domovov dôchodcov vo Varína a Žiline. Tento rok sa vám podarilo pripraviť a odovzdať 23 krabičiek – za čo Vám patrí veľké ĎAKUJEM!  Darček od vás môže byť jediným darčekom, ktorý tento rok starčekovia dostanú. Oni sú práve tí, ktorí najmä v týchto časoch potrebujú lásku a pozornosť. Aj takouto formou pomoci sa naši žiaci učia empatii a dobrosrdečnosti voči iným ľuďom.