Archív 2020/2021

Tie dvere som nemal otvoriť

Žiaci siedmeho ročníka využili príležitosť počas dištančného vzdelávania a zapojili sa do ročníkovej súťaže v rámci slovenského jazyka a literatúry pod názvom Tie dvere som nemal/a otvoriť. Popustili uzdu svojej fantázii  a vytvorili mimoriadne zaujímavé príbehy, v ktorých sami zohrali hlavnú úlohu a navštívili svet mimo našej reality. Dištančné vzdelávanie sa tak stalo príjemnejším. Situácia, v ktorej sme sa v súčasnosti ako spoločnosť ocitli, nie je príjemná a človek často podlieha pesimizmu. Rovnako zložitá je situácia aj pre deti. Jedným zo spôsobov, ako jej na chvíľu uniknúť, je vojsť do sveta príbehov. V dnešnej dobe, keď zo všetkých strán počúvame, že deťom sa nechce čítať, že ich krásna literatúra veľmi nezaujíma, ma o to viac teší, že sa nájdu i takí žiaci, ktorí si príbehy sami vymýšľajú a zmysluplne trávia čas. Škoda len, že ich nie viac. Počítače a virtuálny svet sú príliš veľkou konkurenciou kráse slova. No otázkou zostáva, kto v konečnom dôsledku prehrá.

Ako povedal Seneca: „Nie je pravdou, že máme príliš málo času, ale pravda je, že máme príliš veľa času, ktorý sa nám nepodarí využiť.“

Ocenení žiaci

Dievčatá