Hlavná stránka

Dejepisná olympiáda - okresné kolo

Že je o históriu medzi našimi žiakmi záujem, svedčí aj veľmi slušný počet úspešných riešiteľov na okresnom kole Dejepisnej olympiády, ktorá sa konala dňa 11. februára 2021 online. Našu školu reprezentovali siedmi šikovní dejepisári.

• Kategória F: Martina Halečková (6.A)
  • Kategória E: Lucia Novosadová (7. A), Lukáš Cvacho (7. A)
  • Kategória D: Branislav Dominiak (8. B), Ema Zavoďančíková (8. A)
  • Kategória C: Patrik Samec (9. B), Ema Mešková (9. B )

Žiaci riešili test zo všeobecných dejín, monotematického celku a regionálnych dejín. Šiestaci a siedmaci sa v monotematickej časti zaoberali otázkami o Živote v stredoveku - na vidieku, v meste, v kláštoroch, ôsmaci a deviataci otázkami o Stredovekých štátoch - osobnostiach a udalostiach v Anglicku, Francúzsku, Svätej ríši nemeckého národa a pápežskom štáte.

Na najvyššom stupni víťazov sa umiestnila Martinka Halečková (1.miesto).  Vo vysokej konkurencii úspešnými riešiteľmi sa stali ďalší štyria žiaci : Lucia Novosadová (10.miesto), Lukáš Cvacho (17.miesto), Branislav Dominiak (7.miesto), Ema Mešková (14.miesto).

Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme im veľa úspechov v ďalšom vzdelávaní.