Archív 2020/2021

Najkrajšia obálka knihy Čaro rozprávkového lesa

V mesiaci marec, ktorý je tradične zameraný na knihu a čítanie, školská knižnica vyhlásila pre žiakov školy výtvarnú súťaž pod názvom Najkrajšia obálka knihy - Čaro rozprávkového lesa. Súťaž mala podnietiť záujem žiakov o knihu ako produkt ľudského snaženia. Tak ako jeme aj očami, tak aj knihy pútajú našu pozornosť svojím obalom, aby podnietili záujem čitateľa a ten po nich siahol. Obal jednoducho v dnešnej dobe predáva. Na tejto skutočnosti sa nič zatiaľ nemení.

Chceli sme sa viac dozvedieť o vkuse detského čitateľa, spoznať jeho predstavivosť , tvorivosť a kreativitu. Veľmi ma mrzí, že na vyhlásenie súťaže reagovalo veľmi málo žiakov. Svet internetových médií je príliš veľkou konkurenciou tradičnému výtvarnému spracovaniu. A nielen jemu. O to viac ma teší, že aspoň niektorí žiaci vymenili obrazovky počítačov a telefónov za maliarske potreby, zapojili sa do súťaže a hlavne jej venovali svoj čas. Žiadne výtvarné, hudobné, literárne alebo sochárske dielo nevzniklo za pár minút. Potrebuje čas, aby dozrelo do krásy. Z tohto dôvodu boli preto ocenené len dve súťažné práce. Obom dievčatám srdečne blahoželáme! Ceny im budú odovzdané po začatí prezenčného vzdelávania v školskej knižnici.

Výsledky:

Umiestnenie