Archív 2020/2021

Bicykel je dopravný prostriedok

Bicykel je obľúbený dopravný prostriedok. Naši žiaci používajú bicykel ako ideálny dopravný prostriedok do školy. Na bicykli sú rýchli a nezávislí, dostanú sa do školy bez stresu, sú aktívni, športujú.

Pani učiteľky z prvého stupňa sa spoločne so žiakmi porozprávali o výhodách jazdy bicyklom, o bezpečnosti pri jazdení bicyklom, o pravidlách cestnej premávky, o histórii bicykla. Prostredníctvom prezentácií, pracovných listov, učebníc k dopravnej výchove oboznámili pani učiteľky žiakov s dôležitosťou používania prilby počas jazdy na bicykli, zopakovali si spoločne pravidlá cestnej premávky. Počas vyučovania výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania vytvorili žiaci krásne výtvarné práce, ktoré zdobia priestory školy.