Archív 2020/2021

Svetový deň zdravia, Týždeň zdravej desiaty, Deň bez sladkostí

Každoročne na 7. apríla pripadá Svetový deň zdravia (World Healthy Day), ktorý bol vyhlásený v roku 1950 Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).  7. apríla 2021 sa žiačky prostredníctvom školského rozhlasu prihovorili pedagógom a žiakom školy. Oboznámili ich s témou Svetového dňa zdravia 2021, informovali, ako chrániť svoje zdravie, ako byť aktívny, ako sa správne stravovať.

Téma Svetového dňa zdravia 2021: Budovanie spravodlivejšieho a zdravšieho sveta

Odkaz Svetového dňa zdravia je jednoduchý: poskytnúť všetkým ľuďom prístup k zdravotnej starostlivosti: chudobným, bohatým, ľuďom žijúcim v Európe, Ázii, Austrálii, Afrike, Južnej Amerike alebo v Spojených štátoch. Pre Svetovú zdravotnícku organizáciu je dôležité, aby existovalo ZDRAVIE pre všetkých.

Aj keď sa Svetový deň zdravia koná raz ročne, o svoje zdravie by sme sa mali starať po celý rok. Dôležité je:

• byť stále aktívny, športovať,
  • zdravo sa stravovať,
  • byť veselý a pozitívny,
  • dodržiavať ďalšie zásady zdravej životosprávy.

Z príležitosti Svetového dňa zdravia sa uskutočnil v našej škole Týždeň zdravej desiaty od  12. 4. – 16. 4. 2021.

• PONDELOK – Deň oboznámenia sa so Svetovým dňom zdravia, programom týždňa
  • UTOROK – Deň zdravej desiaty s ovocím
  • STREDA – Deň zdravej desiaty s kúskom zeleniny
  • ŠTVRTOK - Deň zdravej desiaty a bez sladkostí
  • PIATOK – Deň zdravej desiaty so zdravým nápojom, Vyhodnotenie Týždňa zdravej desiaty

Štvrtok 15.4.2021 sa uskutočnil Deň bez sladkostí.

Žiaci na prvom stupni sa spoločne s pani učiteľkami rozprávali počas vyučovania prvouky a prírodovedy prostredníctvom prezentácie o zdraví, o správnom stravovaní (pyramída zdravia), o dôležitosti obmedzenia konzumácie sladkostí, ako predchádzať obezite. Počas Týždňa zdravej desiaty, do ktorého sa snažili zapojiť všetci žiaci, žiaci zistili, aká je dôležitá zdravá desiata. Žiaci získali pochvalu. Žiaci tretieho ročníka sa zapojili do celoslovenskej súťaže na základe výzvy UVZ SR – Nakresli zdravie. Krásne kresby žiakov boli v elektronickej forme zaslané na RUVZ so sídlom v Žiline.

Žiaci na druhom stupni vlastnoručne vyrábali rúška, ktoré slúžia ako ochrana pred nákazou a tvorili, aranžovali zdravé jedlo. Výsledok bol nádherný.

„V zdravom tele, zdravý duch.“

Ďakujeme za spoluprácu pedagógom, rodičom a žiakom.