Archív 2020/2021

Hviezdoslavov Kubín – vyhodnotenie školského kola súťaže

Literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín má u nás dlhoročnú tradíciu. Táto celoslovenská súťaž je pomenovaná podľa významného básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Aj tento školský rok tomu nebolo inak. Žiaci si pripravili zaujímavé ukážky, ktoré odprezentovali. Najlepší si zmerali sily v školskom kole. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – poézia a próza. Porota hodnotila predovšetkým výber ukážky, výrazný prednes, ovládanie textu, zvukovú stránku reči, správnu výslovnosť, artikuláciu a celkový dojem účinkujúcich. Za organizačné zabezpečenie patrí ďakujem pani učiteľkám 1. – 4. ročníka. Víťazi boli odmenení potleskom, dobrým pocitom, krásnymi cenami a diplomom. Prednesy boli pôsobivé, presvedčivé a originálne.

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a srdečne  blahoželáme víťazom. Všetkým žiakom chceme pripomenúť, že recitačné vlohy treba rozvíjať a nebáť sa sebaprezentácie. Výsledky školského kola súťaže v prednese poézie a prózy sú nasledovné:

Poézia:

1.  miesto Agátka Hliníková, 2. A