Archív 2020/2021

Adoptuj si kravičku

Projekt Adoptuj kravičku je projekt Mliečneho fondu financovaný slovenskými prvovýrobcami a spracovateľmi mlieka s cieľom zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pôvodom zo Slovenska. Viac informácií o projekte Adoptuj kravičku je na www.adoptujkravicku.sk. Do projektu sa môžu zapojiť (registrovať) rodičia s deťmi ako jednotlivec alebo kolektív. Môžu súťažiť a vyhrať pekné ceny. O projekte boli informovaní žiaci z prvého a druhého stupňa. Žiaci, ktorí sa zapojili do projektu Adoptuj kravičku, nás informujú, ako sa darí ich kravičke, ktorú si adoptovali zo slovenskej farmy. Za naskenované kódy mliečnych výrobkov zo Slovenska získavajú deti dukáty a úspechy v starostlivosti o kravičku, nakupujú kravičke jedlo, pitie, starajú sa o čistotu a bezpečnosť kravičky, kupujú kravičke oblečenie a obuv, doplnky. Súčasťou starostlivosti o kravičku sú aj minihry pre deti pexeso a skladanie obrázka. Kravička sa deťom za starostlivosť vždy poďakuje (písomne alebo zvukovou nahrávkou). Deti si môžu zriadiť svoju farmu, o ktorej stave sú informované.

Ďakujeme za spoluprácu pedagógom, rodičom a žiakom.