Akcie

Alexander Dubček – meno symbolizujúce nádej

Tento rok sme si v marci pripomenuli 100. výročie narodenia slovenskej osobnosti, ktorá formovala novodobú históriu Slovákov a Čechov – Alexandra Dubčeka. Pri tejto príležitostí vyhlásila Matica slovenská rok 2021 Rokom Alexandra Dubčeka.

Žiaci 9.A  si na hodinách dejepisu po návrate do školy z dištančného vzdelávania pripomenuli osobnosť Dubčeka a stále aktuálny jeho politický odkaz o hodnotách demokracie, tolerancie a najmä ľudskosti v službách národa. Oboznámili sa s jeho životom a pôsobením v politickom živote na prelome 60. a 70. rokov 20. storočia a po roku 1989. Pátrali na internete i v encyklopédiách o detailoch jeho života, pozreli si film o ňom, súťažili v kvíze a následne svoje vedomosti a poznatky spracovali do projektov. Cieľom týchto aktivít bolo upozorniť na Dubčekov odkaz – o politike s ľudskou tvárou - hodnote, ktorá je stále aktuálna. A nie iba v politike .....

Mgr. Jana Mikolajová