Archív 2021/2022

Úspech našej žiačky v šachu

Egon Ditt (prezident Nemeckej šachovej federácie) o „kráľovskej hre“

Šach ako šport fascinuje deti, pretože sú v tomto svete ducha brané vážne a pretože sú nezávisle na svojom veku hodnotené a porovnávané len podľa svojej hry.

Šachy deťom pomáhajú pri vývoji rozmanitých schopností a charakterových vlastností, ktoré sú veľmi dôležité v každodennom živote: logické myslenie, schopnosť robiť správne rozhodnutia, výchova k disciplíne, schopnosť domyslieť veci do konca, zodpovednosť za svoje rozhodnutia.

Lívia Franeková, žiačka 3.A triedy našej školy, získala na Majstrovstvách základných škôl 2021 v Žiline v Kategórii dievčatá krásne 2. miesto. Na Majstrovstvách Slovenska mládeže 2021 v Nitre v Kategórii D 8 (dievčatá do 8 rokov) získala Livka nádherné 4. miesto.

Livke Franekovej srdečne blahoželáme k úspechom, ktoré dosiahla a prajeme veľa radosti, zábavy, chuti a nadšenia v ďalších šachových súťažiach.