Archív 2021/2022

Do školy na bicykli

Aj vám sa zdá, že v autách trávime priveľa času? Nemusíme! Krátka cesta do školy môže byť príjemná pešo či na bicykli. Veď viete, tak ako kedysi. Dňa 08. 10. 2021 sme v hojnom počte podporili kampaň Do školy na bicykli a s ním spojený návrat zdravého pohybu a športu. Neodradilo nás nepriaznivé chladné počasie ani stavebné práce v areáli školy. Medzi nami však máme žiakov a otužilcov, ktorí prichádzajú pešo, na kolobežkách či bicykloch celoročne. Nezabudli sme ani na žiakov, ktorí do našej školy dochádzajú zo susedných obcí a nemali možnosť prísť do školy na bicykli. Ako náhradu mohli vytvoriť projekt o našom slovenskom reprezentantovi v cestnej cyklistike Petrovi Saganovi alebo nakresliť obrázok športovca na bicykli. Všetci žiaci, ktorí splnili stanovené podmienky kampane boli odmenení kartou Petra Sagana, ktorú môžu využiť do 31. 12. 2021. Kartu môžu použiť len raz a po ospravedlnení ju odovzdajú vyučujúcemu. Všetky pravidlá použitia karty sú vyvesené v triedach.

Najviac nás teší skutočnosť, že najmä medzi mladšími žiakmi, pribudli počas kampane tí, ktorí presvedčili rodičov, aby aspoň počas tohto dňa skúsili nechať auto doma a vybrali sa do školy inak. Veríme, že počas teplejších jarných dní si to opäť spoločne radi zopakujeme.

Mgr. Natália Martošová