POMOC PRE UKRAJINU: MATERIÁLNA a POTRAVINOVÁ ZBIERKA

V dňoch od 28. februára 2022 do 04. marca 2022 (pondelok-piatok) vyhlasuje Žiacka školská rada v spolupráci s Diecéznou charitou v Žiline potravinovú a materiálnu pomoc pre ľudí v núdzi z Ukrajiny. Vojna vyháňa z Ukrajiny tisíce ľudí, ktorí prichádzajú na Slovensko s vierou a nádejou, že im dobrí ľudia pomôžu. Preto sme sa rozhodli na podnet vedenia a členov Žiackej školskej rady sprostredkovať pre ľudí z Ukrajiny potravinovú a materiálnu pomoc. Darované veci môžu žiaci nosiť do svojich tried, odkiaľ ich vyzdvihnú ich triedne učiteľky a členovia žiackej školskej rady.  Vyzbierané veci dennej potreby budú v pondelok odovzdané Diecéznej charite v Žiline -  a tak sa dostanú do správnych rúk, tam kde to momentálne najviac potrebujú.

Touto cestou chceme požiadať každého kto chce a môže pomôcť, aby tak urobil !

Ďakujeme! Žiacka školská rada

Môžete prinášať nasledujúce potreby:

POTRAVINOVÁ POMOC

• Trvanlivé potraviny: konzervy s mäsom, rybami, paštéty, strukoviny, instantné polievky, džemy, káva, čaj, cukor, med, soľ, cestoviny, omáčky na cestoviny
  • Potraviny pre deti: sladkosti, detské príkrmy – sušené materské mlieko, detská výživa, krupica, kaše

MATERIÁLNA POMOC

• Hygienické potreby : toaletný papier, dámske hygienické potreby (hyg. vložky napr.), plienky (všetky veľkosti), vlhčené vreckovky, jednorazové holiace strojčeky, pena na holenie, šampóny a sprchovacie gély, pracie prostriedky, prostriedky na umývanie riadu, dezinfekcia, utierky dezinfekčné, papierové vreckovky, obrúsky, kuchynské utierky, respirátory, termosky, 10-20 litrové nádoby na nápoje/vodu, testy, rúška

Lieky:

• Nurofen sirup a iné

Iné potreby :

• Teplé deky, spacie vaky, lekárničky a zdravotnícky materiál na potrebu prvej pomoci (Betadine a iné)