Akcie

Lyžiarsky výcvik 2022

V dňoch od 21. 2. – 25. 2. 2022  absolvovali žiaci 7. ročníka lyžiarsky výcvik. Týždeň lyžovačky prežili v Nízkych Tatrách v lyžiarskom stredisku SKI Tále v katastri obce Horná Lehota. Ubytovaní boli v hoteli Krpáčovo, ktorý sa nachádza pár km od strediska. Pod vedením našich lyžiarskych inštruktorov, pedagogického dozoru a zdravotníčky si žiaci osvojili základnú techniku zjazdového lyžovania. Začiatočníkov neodradili ani prvé pády a už tretí deň sme mali možnosť pozorovať plynulé oblúčiky na svahu. Pokročilí lyžiari sa zdokonalili a vo štvrtok si svoje lyžiarske schopnosti mali možnosť preveriť na pretekoch v slalome. Žiaci mali okrem lyžovania pripravené mnohé voľnočasové aktivity na hoteli. Každodenný večerný program priniesol množstvo zábavy a neopakovateľných zážitkov. V stredu sme poobedňajšie chvíle spríjemnili vychádzkou do okolia hotela ku krásnemu jazeru Krpáčovo. Jazero slúži, ako prírodné kúpalisko a na rybolov. Pri jazere je železitý prameň od ktorého je odvodený starší názov lokality - Červená voda. V posledný večer sa všetci vyšantili na diskotéke, ktorej súčasťou bolo karaoke a v neposlednom rade odovzdávanie ocenení, osvedčení o absolvovaní lyžiarskeho výcviku a tí najrýchlejší lyžiari si odniesli domov krásne diplomy.

Vďaka športovému duchu, pevnej vôli a usilovnej spoločnej práci sme sa všetci domov vracali s úsmevom na tvári ako hrdí „lyžiari“.