Archív 2021/2022

LABYRINT

Umelecká agentúra Amos ponúkla našim žiakom 7.-9. ročníka  dňa 25.marca 2022 kvalitný moderný výchovný koncert po názvom Labyrint.

V programe účinkovali profesionálni hudobníci Alek Malo a Oliver Šipkovský, ktorí pôsobia už niekoľko rokov v oblasti hudobno-výchovných koncertov pre deti a mládež, aj ako učitelia hudby a vedúci vlastných hudobných foriem v Banskej Bystrici.

Program bol zameraný na viaceré negatívne stránky života a nástrahy, s ktorými mladí ľudia prichádzajú do styku. Upozornil  na rasizmus, apartheid, šikanovanie, kyberšikanu, závislosti ako alkohol, drogy, cigarety, závislosti na automatoch, počítačoch a mobilných telefónoch a rôzne formy násilného správania sa a intolerancie. Poukázal však i na potrebu priateľstva v dnešnej dobe.

Program sa nesnažil o to, aby žiakom niečo vnútil, ale skôr primäl zamyslieť sa a urobiť si vlastný názor. Tému programu podčiarkli aj autentické príbehy zo života samotných účinkujúcich, ale  i známych osobností zo sveta hudby. Rozprávanie bolo doplnené piesňami, svetovej i slovenskej hudobnej scény, ktoré odzneli naživo v podaní Aleka a Olivera a výstižnou  video-projekciou.

Spätnú väzbu získavali hudobníci od žiakov prostredníctvom otázok na porozumenie a za správne odpovede ich odmenili na pódiu malými darčekmi. Odvahu vystúpiť našli žiaci Peter Bielik, Kristína Pečitová a Sebastián Tichý.