Akcie

Noc knižníc

Máme tu marec – mesiac kníh. Pri tejto príležitosti si žiaci 9. ročníka pripravili pre svojich spolužiakov 5. až 8. ročníka zaujímavé podujatie pod názvom Noc knižníc. Cieľom podujatia bolo vzbudiť u nich záujem o literatúru a motivovať ich k čítaniu. Motivovať ich k tomu mali rôznorodé a atraktívne aktivity, ktoré si pre nich pripravili žiaci 9. B: S. Adamčíková, M. Belová, A. Brežný, B. Dominiak, V. Hliníková, M. Huličiar, T. Chrapčíková, L. Kabatierová, J. Lemková, S. Machalíková a D. Mäsiarová  a s ich realizáciou im pomáhali i žiaci 9. A: D. Androvičová, K. Brežná, J. Ďurana, G. Grenčíková, A. Lopušanová, K. Podhorská a E. Zavoďančíková.

Celé podujatie sa začalo v popoludňajších hodinách, kedy sa po „ubytovaní v škole“ začala Veľká hra, ktorá sa realizovala v priestoroch školského areálu. Žiaci predstavujúci rozličné literárne postavy kládli jednotlivým súťažiacim družstvám logické, zábavné a pohybové hry, ktoré preverili ich rozumovú i telesnú zdatnosť. Po skončení Veľkej hry nasledovalo čítanie kníh v jednotlivých ročníkoch. Žiaci 9. ročníka si pripravili zaujímavé úryvky z ich obľúbených kníh, ktorými chceli upriamiť pozornosť svojich spolužiakov na dané knihy, vzbudiť v nich túžbu prečítať si knihy celé.

Po večeri (pizza) sa v jednotlivých triedach hrali motivačno-vzdelávacie hry a realizovala sa aj pantomíma. Opäť sa čítalo, tentoraz však strašidelné príbehy primerané veku žiakom, ktoré mali dotvoriť správnu atmosféru k Nočnej hre. Pred ňou si však ešte pozreli film. Nočná hra zaznamenala veľký úspech, pretože spočívala nielen v strašení, ale aj v hraní jednotlivých rolí a dramatizácii známych filmových scén.  Po polnoci sme sa uložili k spánku, niektorí zaspali okamžite, iní neskôr a niektorí vôbec.

Chceli by sme touto cestou poďakovať vyučujúcim, ktorí s nami ako dozor konajúci strávili tento nezabudnuteľný večer, a to: PaedDr. Bublíkovi, Mgr. Cagaňovej, Ing. Hliníkovej, Mgr. Lučanovej a najmä Mgr. Mikolajovej za pomoc pri príprave podujatia.

Dúfame, že sa všetkým našim 120 spolužiakom, ktorí sa podujatia zúčastnili, páčilo a ocenili našu snahu stráviť s nimi náš voľný čas , zabaviť ich a niečo snáď aj naučiť.

Realizačný tím podujatia Noc knižníc