Archív 2021/2022

Olympiáda Mladých Vedcov

IJSO (International Junior Science Olympiad) je vedomostná súťaž z predmetov: fyzika, chémia a biológia. V roku 2022 sa IJSO koná s podporou Systémového programu pre komplexné vzdelávanie a kritické myslenie, ktorý spoločne realizujú viaceré ústavy SAV s podporou MŠŠVaV. Súťaž je určená žiakom do 16 rokov. Najúspešnejší žiaci budú mať možnosť reprezentovať Slovensko v medzinárodnom kole súťaže, ktoré sa uskutoční v decembri. Do 16.3. 2022 mohli riešitelia vypracovať domáci experiment a 17.3. 2022 prebehol online test.

Z našej školy sa do olympiády zapojil Lukáš Cvacho z 8. A triedy. Z celkového počtu umiestnených žiakov z celého Slovenska, ktorých bolo 225, sa Lukáš umiestnil na vynikajúcom 5. mieste a postupuje na prvé výberové sústredenie.

Lukášovi gratulujeme k vynikajúcemu umiestneniu a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách!