Archív 2021/2022

Marec- mesiac knihy a beseda so spisovateľom Miroslavom Kapustom

Dňa 28. 03. 2022 prijal pozvanie na besedu v našej škole spisovateľ Miroslav Kapusta, ktorého tvorba je zameraná okrem iného aj na detskú literatúru. Na príchod pána spisovateľa sme sa poctivo pripravovali a nesmierne tešili. Literárno - interaktívne stretnutie sa uskutočnilo od 1. do 4. ročníka v priestoroch školskej telocvične. Spisovateľ Miroslav Kapusta priblížil žiakom hravou formou svoju tvorbu poézie a prózy, žiaci mali možnosť si priamo od neho s podpisom a venovaním zakúpiť rozprávkovú knižku. Okrem pekných rozprávok, básní a piesní priblížil žiakom, ako sa taká detská rozprávková knižka píše a tvorí. Beseda bola rozdelená na dve časti. V prvej časti autor vtiahol žiakov do sveta písania a tvorby rozprávkových detských kníh. V druhej časti bola zrealizovaná ukážka bojového umenia IAIDÓ priamo od autora, ktorý sa tomuto japonskému bojovému umeniu naplno venoval niekoľko rokov ako tréner a učiteľ.