Archív 2021/2022

Beseda s MUDr. Katarínou Murajdovou - prvá pomoc

31.marca 2022 sa uskutočnila beseda s pani doktorkou Murajdovou. Absolvovali ju všetky triedy 7. ročníka. Keďže na hodinách biológie sa už dlhší časť venujeme fungovaniu ľudského tela a pani doktorka prijala pozvanie, spojili sme príjemné s užitočným.

Pani doktorka vyberala príklady z bežného života, s ktorými sa bežne žiaci vo svojom okolí môžu stretnúť.

Žiaci si najskôr formou opakovania preverili teoretické znalosti z prvej pomoci, následne (pokiaľ to čas dovolil) prešli na praktické prevedenie – trénovali obväzovú techniku.

Siedmaci sa naučili ošetriť zranenie zlomeniny, poleptanie, popálenie. Naučili sa, čo robiť v prípade uštipnutia hmyzom, či hadom. Pani doktorka ukázala názorne na figurantovi, ako správne previesť pri dusení Heimlichov chmat. Názorne si na figuríne predviedli aj  masáž srdca. Pani doktorka pridala zaujímavosti zo svojej praxe.