Hlavná stránka

Exkurzia v pekárni Varín 2. B

Dňa 14. 06. 2022 absolvovali žiaci 2. B triedy exkurziu v pekárni Varín. V pekárni ich už čakal pán Moravčík aj so šikovnými pekárkami, obliekli si biele tričká a biele čiapky. Žiaci  mali možnosť vidieť  proces výroby chlebíkov, sladkých šišiek, rožkov a dokonca si mohli niektorí vyskúšať povaľkať cesto na výrobu sladkých rožtekov. Žiaci videli, kde a ako sa cesto pripravuje, mieša a krája. Neskôr bola veľmi zaujímavá prezentácia samotnej pece a ukladanie pripravených chlebíkov na pás, ktorý vedie priamo do jednotlivých etáží pece. Celou exkurziou ich sprevádzal  výrobný riaditeľ, ktorý neskôr odpovedal aj na zvedavé otázky detí. Na záver si mohli žiaci pochutiť na čerstvých sladkých buchtičkách s ananásom a sladkým ovocným lekvárom. Naša veľká vďaka patrí pánovi Moravčíkovi za výbornú prezentáciu pekárne, ktorá bola pre nás všetkých veľmi zaujímavá a prínosná!