Akcie

Šach

Šach je duševný šport, ktorý rozvíja myslenie, pamäť, fantáziu, presnosť a vôľu.

4. októbra 2022 sa v Centre voľného času uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Žilina žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu. Z našej školy sa majstrovstiev zúčastnili žiaci: Hana Bukovinská 3.A, Martin Obšivan 3.B, Lívia Franeková 4.A, Martin Beniač 5.C a Samuel Hypš 5.C. Žiaci odohrali 7 kôl s hracím tempom dvakrát 10 minút plus 5 sekúnd na partiu bez zapisovania ťahov. Každá partia bola zaujímavá a prinášala výhru, prehru alebo remízu. Z našich žiakov sa v kategórii dievčat (1. – 4. ročník ZŠ) na krásnom 3. mieste umiestnila Lívia Franeková. Livke blahoželáme a prajeme veľa ďalších šachových úspechov. Všetkým žiakom, ktorí reprezentovali našu školu, ďakujeme za výborné šachové súboje.