Akcie

Svetový deň duševného zdravia

Dni duševného zdravia sú každoročnou jesennou aktivitou Ligy za duševné zdravie. Konajú sa 10. októbra - kedy je Svetový deň duševného zdravia. Tento deň bol vyhlásený Svetovou federáciou za duševné zdravie v roku 1991. Ich cieľom je zvýšenie informovanosti verejnosti o problémoch súvisiacich so psychickými ochoreniami. Pre každého z nás je predsa dôležité, aby sa cítil v pohode. Dňa 10. 10. 2022 sme si na našej škole pripomenuli Svetový deň duševného zdravia. V tento deň žiaci prišli do školy oblečení do pozitívnych farieb. /aspoň časť odevu – tričko, mikina, nohavice, šatka.../ Pretože pozitívne farby vplývajú na naše duševné zdravie.  Zelená alebo fialová nás napríklad upokojuje, žltá nám dodáva energiu. Keďže aj mnohí z nás si prešli nejakými problémami či trápeniami, aj toto je spôsob ako naša škola podporuje Deň duševného zdravia. Dúfame, že rovnakou farbou oblečenia vyjadríme súdržnosť, kolektívnosť, empatiu a zmysel pre humor.