Hlavná stránka

Deň bielej stužky- 25.marec (Deň počatého dieťaťa)

Žiaci našej školy sa zapojili do aktivít pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa, ktorým si pripomíname dôležitosť ľudského života a význam ochrany tých, ktorí sa brániť ešte nedokážu. S heslom pripni bielu stužku a zviditeľni neviditeľného človeka sme odštartovali na začiatku minulého týždňa Kampaň Biela stužka, ktorá každoročne vrcholí 25.marca. Aktivity boli realizované počas hodín náboženskej výchovy.

Žiaci 6.B pomohli pri tvorbe informačnej nástenky ku kampani a pri vyrábaní bielych stužiek, ktoré si žiaci našej školy mohli počas nasledujúcich dní pripnúť na oblečenie.

Počas  týždňa sme si s deťmi na 1. a 2. stupni pozreli prezentáciu k vývinu človeka pod srdcom mamy, zahrali sme si hru Neviditeľný človek (od Fóra života), na základe ktorej sa dozvedeli, čo všetko dokáže dieťa v jednotlivých mesiacoch. Žiaci sa priblížili k téme rôznymi aktivitami – kresbou, spájačkou od detstva po starobu a doplnili sme teoretické vedomosti obrazom.