Akcie

Slovensko spieva – výchovný koncert (OZ Škola života)

20. 04. 2023 sa v Kinosále Varín uskutočnil pre žiakov 5.-9. roč. výchovný koncert pod názvom Slovensko spieva. Pod taktovkou občianskeho združenia Škola života sa predstavili spevák zo skupiny Arzén Jaro Gažo a gitarista skupiny HT Juraj Jaroščiak. Prostredníctvom jednotlivých ľudových piesní a hovoreného slova v ich podaní sme navštívili Myjavu, Detvu, Horehronie, Terchovú, Oravu, ale i východ Slovenska, miesta, kde sa konajú folklórne slávnosti a festivaly ľudovej hudby. Do koncertu, ktorý bol plný zábavy, skvelých pesničiek a úžasnej atmosféry, sa zapojili mnohí žiaci nielen potleskom, ale aj spevom a tancom. Veríme, že si všetci žiaci odniesli podnetné zážitky, v ktorých sa zrodilo poznanie, prijatie, obdiv a úcta k pokladom našej slovenskej ľudovej kultúry.

Mgr. Jana Mikolajová