Akcie

Začiatok školského roka 2012/2013

Vážení pedagógovia, zamestnanci školy, vážený pán starosta, vážený pán dekan, milí rodičia, žiaci,

akoby to bolo len včera, keď sme sa rozchádzali na prázdniny, a už sa opäť roztáča kolotoč školského roka. Dva mesiace letných prázdnin ubehli a je tu september so svojou slávnostnou atmosférou. Dúfam, že ste si počas prázdnin a dovoleniek dobre oddýchli, a načerpali veľa síl, elánu a optimizmu do nového školského roka.

Vítam medzi nami všetkých kolegov- učiteľov a osobitne novú pani učiteľku Ječmenovú, vyučujúcu AJ a geografie a pána učiteľa Pravdíka, ktorý bude vyučovať telocvik. Po MD sa vracia p.uč. Mikolajová. Teším sa, že nás bude pravidelne navštevovať aj pán dekan a dúfam, že nielen na hodinách náboženstva.

Zvlášť srdečne chcem pozdraviť našich prvákov. Určite je pre vás tento deň naplnený pocitom zvedavosti a túžby po poznaní. Dnes sa pre vás otvára veľká kniha života naplnená učením, množstvom písmen a číslic, ktoré sa spoločne s pani učiteľkami postupne naučíte.  Verím, že sa vo veľkej škole budete cítiť dobre, že do nej budete chodiť s radosťou. Prajem vám v základnej škole veľa úspechov.

Veľmi dôležitý rok čaká aj vás, milí deviataci. Budete si vyberať strednú školu, na ktorej budete pokračovať v štúdiu a v príprave na život a povolanie. Rozhodnite sa preto zodpovedne podľa svojich schopností a možností.

Vítam aj žiakov, ktorí k nám pribudli z iných škôl. Týmto ich prijímam medzi žiakov varínskej školy a prajem im, aby si našli čím skôr veľa dobrých priateľov.

Aj ostatným žiakom prajem úspešný začiatok plnenia si školských povinností. Očakávam od vás aktívnu účasť na živote varínskej školy , zapájanie sa do rôznych súťaží a olympiád, v ktorých môžete preukázať svoj talent a nadanie.

Určite si všetci kladieme otázky, ako to v tej naše  škole bude, ako zvládneme tento školský rok.  Všetci potrebujeme pokojné zázemie, lásku, trpezlivosť.

Na prahu nového školského roka si zaželajme pevné zdravie, mnoho šťastia, ľudského porozumenia a vzájomnej úcty.

Na záver moje obľúbené prianie všetkým:

viac pochvál ako pokarhaní,
viac radosti ako smútku,
viac priateľov ako nepriateľov...

Šťastný školský rok 2012/2013