Akcie

Biblická olympiáda

Dňa 13.marca 2015 sa na našej škole uskutočnilo dekanátne kolo biblickej olympiády. Zúčastnilo sa ho 10 trojčlenných družstiev z 10 škôl. Prišli žiaci zo Stráňav, Tepličky nad Váhom, Dolnej Tižiny, Varína, Terchovej, Strečna, Gbelian, Diviny, Brodna a Belej. Z našej školy nás reprezentovali Matej Novosad a Martin Cvacho z 8.B a Evka Halúsková z 9.A. Žiaci riešili 5 druhov úloh s rôznou tematikou.
Bolo treba riešiť testovú úlohu – zakrúžkuj správnu odpoveď, rozhodni, či je výrok správny alebo nesprávny, riešiť krížovku, pracovať s obrazmi a pod. Úlohy boli vskutku náročné. Vyhodnotenie:

1. miesto: ZŠ Žofie Bosniakovej TnV – 114,5 bodov
  2. miesto: ZŠ s MŠ Ondreja Štefku Varín – 110 bodov
  3. miesto: Spojená škola Belá – 82,5 bodov

Naše družstvo podalo neuveriteľný výkon, lebo sa na rozdiel 4 bodov priblížilo k prvej Tepličke, ktorá však je z cirkevnej školy a má dvojnásobnú časovú dotáciu hodín NBV.