Akcie

Slávik školy

16.4.2015 sa v našej škole uskutočnila milá súťaž Slávik školy. Súťaže sa zúčastnilo 33 žiakov 1. stupňa  ZŠ. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Zaspievali prekrásne známe i menej známe ľudové piesne. Boli sme veľmi milo prekvapené spevom detí, ktoré sa veľmi dobre zhostili úlohy spevákov. Niektoré deti nám aj pri speve zatancovali. Porota mala veľmi ťažkú úlohu rozhodnúť o umiestení súťažiacich a preto udelila viac ocenení.

Absolútnou   víťazkou   SLÁVIKOM   školy sa stala

LUCKA ČUNÁTOVÁ s piesňou Žalo dievča zo 4.B triedy

1. kategória       1.- 2. ročník

1. miesto   Matěj Šťastný                s piesňou    Po nábreží koník beží     1.B
  2. miesto   Kristínka Podhorská    s piesňou    Červené jabĺčko             2.B
  3. miesto   Anička Kapasná            s piesňou     Po nábreží koník beží     1.B

Za veľmi pekne zaspievanú a netradičnú pieseň bola odmenená

Barborka Chovanová     s piesňou  Chodila dievčina       1. B

Ďalší ocenení za veľmi pekne zaspievanú pieseň boli:
  1. miesto    Branko Dominiak       s piesňou      Od valašky, od zeme    2.A
  2. miesto    Karinka Podhorská     s piesňou       Kukulienka          1.B
  3. miesto    Novosadová Lucka     s piesňou      Maličká som     1.A
2. kategória       3.- 4. ročník
  1. miesto Samko Paško  s piesňou  V pondelok doma nebudem  4.A
  2. miesto Dávid Staník            s piesňou  Pod horou, pod horou                 3.B
  3. miesto Majka Obšivanová     s piesňou  Čierne oči choďte spať               4.B
Ďalší ocenení za veľmi pekný spevácky prejav boli :
  • Sárka Balážová   s piesňou  Červené jabĺčko     3.A
  • Alexandra Komačková   s piesňou   4.A
Ostatní speváci boli tiež ocenení diplomom za vystúpenie v speváckej súťaži Slávik.  Tešíme sa, že aj v dnešnej dobe naši žiaci radi spievajú a že sa radi vracajú aj k ľudovým piesňam, ktoré nám pripomínajú a zachovávajú kultúrne dedičstvo našich  predkov.