Akcie

Noc s Bibliou

V dňoch 15. – 16. mája 2015 sme na našej škole po prvý krát organizovali akciu s názvom Noc s Bibliou, ktorá bola orientovaná na Starý zákon určenú pre žiakov 5. a 6. ročníka.

Ako je vidieť už z názvu, akcia sa konala v noci z piatka na sobotu. Začali sme sv. omšou vo farskom kostole. Po príchode do školy sme sa spoločne navečerali – každý si dal to, na čo mal chuť, všetko sme mali spoločné.

A potom začali samotné aktivity. Najskôr deti lúštili hebrejské texty, vymýšľali a hrali koniec príbehu, pozerali príbehy zo Starého zákona, riešili kvíz, vytvárali si maketu jeruzalemského chrámu, pracovali s Bibliou a potom celkom dobrovoľne išli spať.

Po raňajkách – opäť formou agapé, sme vyhodnotili a odmenili jednotlivé družstvá a každý si odniesol domov malý darček.