Archív 2014/2015

Koncoročný výlet žiakov 4.ročníka -HABAKUKY

Dňa 19. 06. 2015 žiaci 4.A a 4.B boli na koncoročnom výlete v rozprávkovom mestečku Habakuky na Donovaloch. Cestou obdivovali krásnu prírodu Oravy, Liptova a nášho atraktívneho turistického miesta – Donovaly. Po príchode do cieľa boli nadšení architektúrou tohto mestečka . V zmenárni u Veľryby si zmenili euríčka na tamojšie platné peniaze – habakuky. Za ne si nakúpili rôzne originálne pamiatkové  predmety. Prezreli si rozprávkové domy s názvom napríklad  Bača a drak, Kurník šopa, Čierny dom, Hodovňa. V ďalšom  zdobili medovníčky, obdivovali náročnú prácu kováčov. Z ostrova, na ktorom stál rozprávkový hrad, v priezračnom jazierku pozorovali farebné rybky. Videli 3  rozprávky Pavla Dobšinského v modernom divadelnom spracovaní: O dvanástich mesiačikoch, Prorok Rak a Traja zhavranelí bratia. Najviac sa im páčila posledná, lebo miesto hercov v nej vystupovali klasické bábky. Cestou domov  sa zastavili pod svetoznámou dedinou Vlkolínec,  vyšlapali náročnú cestu na začiatok tejto  pamiatky  UNESCO, pokochali sa nádhernou okolitou prírodou  a s predsavzatím, že sa sem ešte vrátia, zišli strmú cestu k autobusu. Z výletu odchádzali s novými zážitkami a poznaním ďalšieho krásneho kúta našej krajiny.