Akcie

eTwinning – medzinárodná spolupráca

V školskom roku 2014/2015 sa žiaci 6. ročníka zapojili do projektu v rámci programu eTwinning. Spoluprácu nadviazali so školou z Českej republiky, z mesta Kostelec nad Orlicí. Projekt sme nazvali „Let´s talk together“. Spoločne žiaci vytvorili logo projektu, predstavili sa navzájom, pripravili si a poslali pozdravy k Vianociam, Valentínu, Veľkej noci. Pripravili kvíz a prezentácie o Slovenskej republike, domácich zvieratkách. Nakoniec sme spoločne oslávili 10. výročie programu eTwinning a aktívni žiaci boli odmenení.

Okrem žiakov 6. ročníka sa zapojili aj ôsmaci, ktorí pracovali so školami z Turecka, Poľska, Chorvátska. Ich projekt mal názov „Legends turning to paintings“. Tím z každej krajiny si pripravil krátke video o svojej škole, prezentáciu o krajine. Potom začali pracovať na prezentáciách a kresbách o 3 legendách z každej krajiny. Naši žiaci si vybrali Juraja Jánošíka, Alžbetu Báthoryovú a šaša z hradu Beckov. Vďaka tejto spolupráci mali možnosť vidieť prácu žiakov z iných európskych krajín a vyskúšať si trošku inú výučbu anglického jazyka, keďže celá komunikácia prebehla v angličtine.