Akcie 2014/2015

Výlet v Oškerde a lesoparku

Školský rok sa končí a aj predškoláci z tried Sovičiek a Mravčekov vedia, čo to  znamená. Posledné dni strávené so svojimi kamarátmi predtým, ako vstúpia do školských brán. Spolu s pani učiteľkami sa rozhodli spríjemniť si posledné dni netradičnými zážitkami a preto sa vybrali na výlet do neďalekej mini ZOO v Oškerde. V areáli ZOO ich ako prvé vo výbehu privítali naše domáce zvieratká - koníky, poníky, kravička s malým teliatkom, ovečky, kozičky a samozrejme veľa kačiek, husí a sliepok. Videli, ako páv dvoril svojej pávici a v neďalekej malej ohrade pozorovali veľa malých krásnych zajačikov. Najviac pozornosti si však vyslúžili dva tigre, opica a krásne majestátne levy. Potom si zažili množstvo zábavy na atrakciách v areáli zoo - trampolína, hojdačky a kolotoče. Posilnení desiatou sa vybrali autobusom do Žilinského lesoparku, kde absolvovali krátku prechádzku po jeho chodníkoch a nekonečnú zábavu na veľkej preliezke so šmýkačkami. Dobre vyhratí a príjemne unavení sa vrátili do materskej školy. Po prvý krát obedovali ako veľkí školáci v školskej jedálni. Pani učiteľky im ukázali, ako stravovanie v jedálni prebieha. Dobre napapaní sa vrátili do svojich tried a unavení sa uložili na popoludňajší spánok. Koncoročný výlet predškolákov sa vydaril. Už môžu prísť prázdniny.