Akcie

Biblia na cestách

Dňa 20. októbra 2015 sa žiaci 5.A, 6.A,B zúčastnili výstavy v Krajskej knižnici v Žiline s názvom Biblia na cestách. Išli sme tam popoludní len so žiakmi, ktorí mali záujem.

V knižnici nás čakal pán, ktorý mal pre nás prichystanú prezentáciu o biblii – knihe kníh. Zaujímavo sa s deťmi rozprával, ukazoval im obrázky, rôzne zaujímavosti. Žiaci sa ukázali ako ľudia, ktorí majú dostatočné vedomosti o Biblii, vedeli reagovať, dokonca pána aj milo prekvapili tým, aké poznatky majú.

Potom sme sa presunuli priamo k výstave biblií, kde si mohli pozrieť rôzne biblie od roku 1722, bol tam výtlačok biblie, ktorej sú len 3 kusy na celom svete, biblia, ktorá sa zmestila na dlaň, biblia, ktorú možno používať pod vodou, biblia, ktorú ilustroval Salvador Dálii, vojenská biblia a množstvo iných.

Žiakom sa výstava páčila, keby sa mali rozhodnúť, išli by znova.

Za odmenu sme dostali dve komiksové biblie, ktoré si žiaci medzi sebou posúvajú a čítajú.

Dozor: Mgr. Rafajdusová
Mgr. Barthánusová