Archív 2015/2016

Sokoliari

thumb_sokoliari_034V pondelok, 27.6.2016, sa na našej škole konalo netradičné podujatie. Navštívili nás Sokoliari Kráľa Svätopluka z Banskej Bystrice. Prišli oblečení v dobových stredovekých kostýmoch, čím chceli priblížiť dobu, v ktorej sa sokoliarstvo najviac rozvíjalo. Priniesli so sebou niekoľko vzácnych dravcov (sokolov, krkavcov, orla, sovu) a spoločne s nimi si pripravili atraktívne vystúpenie. Žiaci mali možnosť zblízka vidieť nádherné operence, ktoré väčšinou poznajú len z televíznych obrazoviek. Zároveň sa mohli aktívne zapojiť do programu. Vyskúšali si, aký je to pocit, keď im tesne nad hlavami preletí dravé zviera, alebo im dokonca pristane na ruke. Dozvedeli sa veľa zaujímavostí o spôsobe ich života a ochrane. Vystúpenie si pozreli žiaci prvého až šiesteho ročníka. Deti boli veľmi spokojné a nadšené. Vystúpenie ich zaujalo a sami ho zhodnotili slovami: super, úžasné, perfektné, krásne, geniálne, parádne.